Kalıcı Makyaj

Microblading Nedir ve Nasıl Uygulanır?

3D kıl tekniği kaş uygulamasında kişiye özel tek kullanımlık iğneler yardımıyla, naturel renkteki boyalar derinin hemen altına zerk ediliyor. Renk veren bu madde, alerjen olmayan, cilt için özel olarak üretilmiş, sentetik katkı maddesi ihtiva etmeyen  bir yapıya sahip ve son derece tabii bir görüntü sunuyor.

Kaşlarının seyrelmesinden şikayet eden, kaş şeklini belirginleştirmek, kalınlaştırmak, yahut kaş şeklini değiştirmek isteyenler tarafından da oldukça rağbet görüyor. Kalıcı makyaj da denilen bu yöntemde, tüy şeklinde vuruşlar yapılarak kaş kılına benzeyen bir efekt oluşturuluyor.

Microblading kaş uygulaması ile elde edilen kaşları gerçek kaştan ayırt etmek oldukça zordur. 3D kıl tekniği kaş uygulaması ortalama 1 saat sürer ve ağrısız bir yöntemdir. 3D kıl tekniği kaş uygulaması genellikle tek seansta tamamlanır; ancak ikinci seans gerekli görülürse 20 gün beklemek gerekir.

Microblading kaş uygulaması tekniği yarı kalıcı olarak kabul edilmektedir; zira 1 ila 3 sene kullanım süresi vardır. Renk pigmentlerinin epidermis denilen üst deriye  yerleştirilmesi, kalıcı makyaj tekniğinde kullanılan iğnelerden çok daha ince  ve de çoklu iğneler vasıtasıyla yapılır. Pigmentler deri yüzeyine çok yakın yerleştirildiğinden net görülür.

Kaş kontürü yapılırken ortaya çıkan sonucu, hakikisinden ayırt etmek son derece güçtür. Doğal ve kusursuz kaşlar elde edersiniz. İşlem yeni yapılığında kaşlar koyu görünümlüdür. İki hafta gibi bir zaman zarfında renkte hafif solma görülür. Microblading kaş uygulamasının ne kadar süre dayanacağı kişinin cilt yapısına bağlıdır. Ama ortalama 1 ila 3 yıl arası bir ömre sahiptir.