Kimyasal Peeling

Karbon Peeling Nedir?

Karbon peeling leke tedavisinde kullanılan, gözenekleri küçülten, cildi aydınlatan ve gençleştiren bir tedavi yöntemidir. Ayrıca açık renkli ince tüylerin giderilmesinde etkili bir yöntemdir.

Karbon peeling lazerle uygulanan bir  tedavi yöntemidir. Cilt yenileyen ve leke tedavisinde kullanılan Lazer, karbon solüsyonu ile birlikte kullanılmaktadır. Lazer uygulamadan önce, lazerin renk konusundaki etkinliğini arttırmak için cildin yüzeyine karbon solüsyonu sürülür. Ciltte 15-20 dk. bekletilen karbon gözenekler tarafından emilir. Böylece ciltte ve gözeneklerin içinde renk artışı gerçekleşmiş olur. Ciltte ve gözeneklerin içinde daha fazla renk maddesi girdiği için lazer işlemi daha fazla etkili olmaktadır.

Karbon Peeling Nasıl Etkili Olur?

Lazerin karbonla birlikte uygulanması ciltte ve gözeneklerin içinde ısı ve ses dalgaları etkisinin daha fazla olmasını sağlar.  Lazer işlemi cilt yüzeyinden karbonu kaldırırken bir miktar peeling yapar.  Isı ve ses dalgaları ciltte ve gözeneklerin etrafında kollajeni artırır. Böylece ciltte toparlanma ve gözeneklerde küçülme gerçekleşir. Ciltte Lazerin renk maddesini etkilemesi ve peeling  özelliği cilt tonunun ve lekelerin açılmasını sağlar.

Karbon Peeling Kimlere Uygulanabilir?

Karbon peeling leke tedavisinde leke üzerine gözeneği geniş olanlara ve ayrıca matlık, hafif uygulanır. Cildini gençleştirmek isteyenlere, gözenek genişliği, cilt matlığı, leke, kırışıklık ve sarkma şikayeti olan herkese uygulanabilir.

Karbon Peeling Uygulaması Ne Kadar Süre Alır?

İşlem öncesi karbon solüsyonu sürülerek 15-20 dk.  beklenir. Lazer uygulaması 5-10 dk. sürer.