Dermapen

Dermaroller ve Dermapen Nedir ?

Küçük iğnelerle yapılan dermaroller ve dermapen sivilce izleri, yara izi, deri çaklaklarında, kırışıklık gidermede kullanılan bir yöntemdir.

Dermaroller ve Dermapen Nasıl Etkili Olur?
Roller deride gezinirken, iğneler üst deride yüzlerce mikro kanalcıklar açar. Bir alanda 15 kez geçildiğinde ortalama cm2’de 250-500 delik açılır. Mikro iğnelerin oluşturduğu mikro kanallar cilt tarafından yara gibi algılanır. Cildin doğal yara iyileşme sürecinde ortaya çıkan büyüme faktörleri, kollajen elastin ve hyaluranic asit yapımı tetiklenir. Bunun sonucu olarak o bölgede cilt yenilenmesi meydana gelir. Yenilenen deri nedeniyle, dermaroller ve dermapen yöntemi kırışıklık, sarkma, sivilce izleri, yara izleri ve çatlak gidermede etkili bir şekilde kullanılabilir.

Dermaroller ve Dermapen Nasıl Uygulanır?

Cilt yenilemede dermarollerın klinik uygulamalarında önce anestezik etkili krem sürülebilir. İşlem esnasında ve sonrasında cilt yenileyici losyon ve kremler sürülebilir. Mikro iğneler, cilde uyguanan krem losyon serum gibi ürünlerin derinin alt tabakalarına geçişini 200 kat arttırır. Büyüme ve faktörlü, peptid, antioksidan ve vitaminler gibi cildin yenilemesini uyaran ürünlerle kullanılarak işlemin etkinliği arttırılabilir.

Dermaroller ve Dermapen Ne Sıklıkta ve Kaç Seans Uygulanmalıdır?

Dermaroller işlemi uygulama alanına göre ortalama 15-20 dakika sürer. 2-6 hafta aralıklarla uygulanabilen yöntemin sonuçlarının iyi olabilmesi için en az 4-6 seans yapılması gerekmektedir. Dermaroller sonuçlarını gözlemlemek için en az 3 ay beklenmelidir.

Dermaroller ve Dermapen Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Dermaroller sonrası 1-2 gün sürebilen kızarıklık olabilir. İşlem sonrası bir kaç gün cilt yenileyici krem kullanılabilir. Güneşten korunmalıdır.